Jobban rálátok az emberi működésre,
egy használható, érthető struktúrát kaptam, és
egyben alkalmazható eszköztárat is,
mellyel az "egymásra hangolt"
kommunikáció megvalósítható.
Rövid célzott munkavállalói gondozó programok, Stresszfelmérés, Lélekboxutca komplex programok
Kiégés- és stressz felmérés, egyéni konzultációk, 5-12 alkalmas online konzultációs csomagok.
Szülő-, gyermek- és kamaszkonzultációk, Sulinyugi stresszkezelő program iskoláknak, osztályoknak
Az Ukrajnában zajló háború mindenkit megmozgatott, és a naponta érkező szörnyű hírek között azt tapasztaljuk, hogy a lehetőségeihez mérten szinte mindenki igyekszik segíteni. Mi a Sulinyugival azzal segítünk, amiben a legjáratosabbak vagyunk.
„Nem azért fogok kiégni, mert nem szeretem a munkámat, hanem azért, mert szeretném túl jól csinálni."
Ami Ukrajnában zajlik, az felfoghatatlan és végtelenül szomorú. Pszichológiai szempontból azért jelent erős stresszt ez a helyzet, mert azt éljük meg, hogy nincs rá befolyásunk, csak elfogadni lehet a tényeket.
A jelenlegi háborús helyzet sok félelmet, szorongást szülhet a közvetlenül érintettekben. Ugyanakkor valamilyen szinten mindannyian érintettek vagyunk, hiszen hatással van ránk a jelenlegi helyzet. Sokak érezhetnek jelentős bizonytalanságot a híreket olvasva és látva (és természetesen sok más nehéz érzést is).
Fedezd fel a mindenki számára elérhető szupererőt: az alvást! Ez a kiégésmegelőzés egyik legbiztosabb eszköze. Ha probléma van az alvás mennyiségével vagy a minőségével, az nagyban befolyásolja a mindennapjainkat, a lelki egészségünket.
A vezetők teljesítőképes, lelkes, elkötelezett munkavállalókat szeretnének. Ehhez képest a fáradtság, a túlterheltség a munkavállalók több mint 80%-át érintheti a kutatások szerint.
Januárban sokunkban felmerül az igény, hogy célokat tűzzünk ki az új évre, most azonban ez még mindig nem könnyű a világjárvány miatt. Ha már kész tervvel, célokkal állunk a jövő év elébe (vagy legalább pár hétre, hónapra előre), akkor sokkal könnyebben tervezünk újra, ha valamilyen nagy változás történik.
A kiégést úgy tudjuk megelőzni, ha optimális lángon égünk: folyamatosan tápláljuk a tüzet, és ügyelünk rá, hogy maradjon energia minden területre. Hogyan lehet ennek a munkahelyi feltételeit megteremteni? Milyen az egészséges munkahelyi légkör?
A közvetlen vezetőnek fontos szerepe lehet a kiégés megelőzésében. Ráhatása van a munkaterhelés megtervezésére, és erősítheti a csapat értékeit, a társas támogatás védő szerepét.
Juhász Ágnes pszichológus, tréner előadása a 2021.november 11-i Nyugizóna konferencián.
A médiában ismertetjük az alap segítő megoldásokat, munkahelyeknek és iskoláknak elérhetővé tesszük a helyszínen a pszichológiai programokat, és az egyéneknek is segítünk konzultációkkal. Kutatjuk a kiégés összefüggéseit, nemzetközi projektekben veszünk részt, tudományos cikkeket is publikálunk, saját tapasztalatainkat átadva képezzük a szakembereket.
Papír-írószerekkel, nyomtatással, szállás felajánlásokkal is sokat segíthetsz a csapatunknak, de saját termékeidet ajándékba is adhatod önkénteseinknek, vagy aukcióra is felajánlhatod őket.
Fogadj örökbe egy osztályt, támogasd őket rendszeresen stresszkezelő foglalkozásokkal, vagy válassz egyet a kampányunkból, és támogasd azt pár ezer forinttal.
Légy a nagykövetünk, Sulinyugi tréner, vagy co-trénerünk, segíts a háttérmunkában a tudásoddal! Ha érdekel az önkéntesség, tennél egy jó ügyért, vedd fel a kapcsolatot velünk!
Jobban rálátok az emberi működésre,
egy használható, érthető struktúrát kaptam, és
egyben alkalmazható eszköztárat is,
mellyel az "egymásra hangolt"
kommunikáció megvalósítható.
vezető tanár,
Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános
Iskola és Gimnázium
Nagyon jól éreztük magunkat a
tréningeken, jó volt együtt lenni a
kollégákkal, jókedvűen feltöltődni,
miközben magunkról és egymásról is
tanultunk.
igazgató,
Kossuth Lajos Általános iskola, Budapest
Sütibeállításokkal kapcsolatos információk
Weboldalunk sütiket használ az oldal működtetése és használatának megkönnyítése érdekében.