Jobban rálátok az emberi működésre,
egy használható, érthető struktúrát kaptam, és
egyben alkalmazható eszköztárat is,
mellyel az "egymásra hangolt"
kommunikáció megvalósítható.
Rövid célzott munkavállalói gondozó programok, Stresszfelmérés, Nyugizóna komplex programok
Kiégés- és stressz felmérés, egyéni konzultációk, 5-12 alkalmas online konzultációs csomagok.
Szülő-, gyermek- és kamaszkonzultációk, Sulinyugi stresszkezelő program iskoláknak, osztályoknak
A tanári hivatás más foglalkozásokhoz képest stresszesebb és kiégésre is jobban hajlamosít.
A munkánk a mindennapok meghatározója, így fontos arról beszélni, milyen is a kapcsolatunk vele. Mi hogyan állunk hozzá, és a munka mit ad nekünk?
Régen nagyon szerettem a munkámat, de most már többet vesz ki belőlem, mint amennyit ad. Ez már a kiégés? Érdemes váltanom, ha nem vagyok motivált? Milyen tényezők okozhatnak kiégést a munkahelyen?
Krízishelyzet esetén a vezető nyugalma kulcsfontosságú, hiszen a bizonytalanságban a kollégák biztos pontot keresnek, amibe kapaszkodhatnak. Ha a vezető higgadt tud maradni, a csapat feszültségi szintje is hozzáigazodik. A sikeres kiút sosem a feszültségen keresztül vezet.
A jövő hónaptól elkezdek rendszeresen edzeni. Hétfőtől abbahagyom a kávézást. Többet nem gyújtok rá. Mától egészségesebben fogok étkezni. Magadra ismertél valamelyik mondatban?
A munkahelyen sokféle gond adódhat: kimerültnek érzed magad, nehezen találod meg a hangot az egyik munkatársaddal, vagy éppen örök küzdelemben állsz a határidőkkel. Te kitől kérnél segítséget inkább? Egy coachtól vagy egy pszichológustól? És mit szólnál ahhoz, ha nem kellene választanod?
A visszajelzések alapján nagyon sokszor az okoz stresszt a munkahelyen, hogy nem egyértelműek a feladatkörök és az elvárások.
Vettél már részt olyan tréningen, csoportos foglalkozáson, ahol a résztvevők igazából nem voltak jelen, inkább a telefonjukkal voltak elfoglalva, karba tett kézzel, érdektelenül ültek, vagy cinikusan fogadták az elhangzottakat?
A munkahelyi lelki egészség programok során a lelki egészség megerősítésére fókuszálunk, ehhez adunk hathatós segítséget a résztvevőknek.
A médiában ismertetjük az alap segítő megoldásokat, munkahelyeknek és iskoláknak elérhetővé tesszük a helyszínen a pszichológiai programokat, és az egyéneknek is segítünk konzultációkkal. Kutatjuk a kiégés összefüggéseit, nemzetközi projektekben veszünk részt, tudományos cikkeket is publikálunk, saját tapasztalatainkat átadva képezzük a szakembereket.
A kiégés elkerülésének leghatékonyabb módja a megelőzés. Minél előbb kezeljük a tüneteket és az okokat, annál eredményesebben tudjuk megállítani és visszafordítani a folyamatot.
Miért jutunk el a lelkesedéstől a teljes kimerülésig? Azonosítsd a munkahelyi kockázatokat és vedd észre a kiégés jeleit!
Új kiadványunk kifejezetten a pedagógusok szemszögéből veszi sorra a kiégéssel kapcsolatos gyakori kérdéseket.
Papír-írószerekkel, nyomtatással, szállás felajánlásokkal is sokat segíthetsz a csapatunknak, de saját termékeidet ajándékba is adhatod önkénteseinknek, vagy aukcióra is felajánlhatod őket.
Fogadj örökbe egy osztályt, támogasd őket rendszeresen stresszkezelő foglalkozásokkal, vagy válassz egyet a kampányunkból, és támogasd azt pár ezer forinttal.
Légy a nagykövetünk, Sulinyugi tréner, vagy co-trénerünk, segíts a háttérmunkában a tudásoddal! Ha érdekel az önkéntesség, tennél egy jó ügyért, vedd fel a kapcsolatot velünk!
Jobban rálátok az emberi működésre,
egy használható, érthető struktúrát kaptam, és
egyben alkalmazható eszköztárat is,
mellyel az "egymásra hangolt"
kommunikáció megvalósítható.
vezető tanár,
Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános
Iskola és Gimnázium
Nagyon jól éreztük magunkat a
tréningeken, jó volt együtt lenni a
kollégákkal, jókedvűen feltöltődni,
miközben magunkról és egymásról is
tanultunk.
igazgató,
Kossuth Lajos Általános iskola, Budapest
Sütibeállításokkal kapcsolatos információk
Weboldalunk sütiket használ az oldal működtetése és használatának megkönnyítése érdekében.