Vajon tényleg létezik olyan, hogy tavaszi fáradtság? A tavaszi fáradtság nem betegség, nem kiégés, ugyanakkor egy létező tünetegyüttes, ami sokakat érint. Többnyire a téli időszak okozta D-vitamin hiányhoz, az immunrendszerünk téli kimerüléséhez kötjük.
A „vészrugalmasság”, azaz reziliencia egyfajta rugalmas lelki ellenálló képesség. Magába foglalja azokat a jellemzőket, melyek enyhítik a stressz okozta negatív következményeket, segítik a megküzdést, az alkalmazkodást, valamint erősítik az új élethelyzetek okozta változások megélését.
A stressz az életünk megkerülhetetlen része. Nap mint nap egy sor olyan új helyzettel találjuk szembe magunkat, melyek feszültséggel járnak és alkalmazkodást követelnek meg tőlünk. Sokszor megtörténik, hogy egy-egy testi tünetet a stresszel magyarázunk.
Társas kapcsolataink alakulása egyértelműen fontos tényező jóllétünk és boldogságérzetünk szempontjából. A megfelelő szociális kapcsolatok létesítésének képessége alapozza meg az egészséges testi és lelki állapotot.
A kommunikációs technológiáknak számos előnye van: lehetőséget kínálnak a társas életünk ápolására, a kikapcsolódásra, a tanulásra és a munkánk elvégésére. Ugyanakkor a digitalizált világ számos stresszfaktort hoz az életünkbe.
A milleniumi generáció 74 %-a annyi stresszt él meg, amivel már nem tud megbirkózni. Az állandó online jelenlét, a munka és a karrierépítés priorizálása, az irreális társadalmi elvárások mind oda vezetnek, hogy már generációs jelenségként tekinthetünk a fiatalkori kiégésre.
Életünk során számos különböző szerepünk van: barát, munkatárs, szülő, nagyszülő, partner és még sorolhatnánk. Ahogy fejlődünk és öregszünk, egyre több szerepben kell megállnunk a helyünket. Ez azonban nem mindig egyszerű, hiszen ezek a szerepek folyamatosan változnak, folytonos alkalmazkodást igényelnek, és könnyen kerülnek egymással konfliktusba.
Amikor egy munkahelyen ellenséges a hangulat, rossz bemenni, senkiben nem lehet bízni, az a teljesítményre, az üzleti eredményekre, és a munkatársak lelki egészségére is nagyon rossz hatással van. Egy ilyen munkakörnyezet beavatkozás nélkül nagyon hamar kiégéshez vagy felmondáshoz vezethet.
Vannak olyan sikeresnek mondható emberek, akiknek a magabiztossága mögött állandó félelem lakozik; félelem attól, hogy egyszer majd lelepleződnek, hogy valójában csalók, azaz „imposztorok”. Ők folyton megkérdőjelezik, vajon tényleg megérdemelten értek-e el oda, ahol most vannak.
A perfekcionizmus egy olyan személyiségjegy, ami a tökéletességre törekvést és/vagy a személy saját magával kapcsolatos túlzott elvárásait foglalja magában. Jellemző ismertetői egyrészt a magas standardok, másrészt a túlzott, akár irreális elvárások.
Napindító meetingek, csapatebédek, közösségépítés, 8 órás munkaidő, túlórázás. A munka természetes velejárói - egy krónikus betegséggel élő személy számára viszont szorongató, fájdalmas élmény lehet.
Hogyan tudod visszanyerni az energiádat az erős koncentrációt igénylő feladatok után? Hoztunk ehhez néhány tippet.
A munkánk során nem ritka, hogy nyugtalanító kérdések kínoznak minket: mi történik, ha hibázunk, hol húzódik a feladatkörünk és a felelősségünk határa vagy hogyan járulunk hozzá valójában a szervezet működéséhez.
Sajnos manapság a legtöbb munkahelyen megjelenik a túlterhelés jelensége, ami, ha kezeletlen marad, jelentős károkat okozhat nem csak az alkalmazottak és a vezetők számára, de a cég működésében is.
A minőségi kapcsolatok óriási hatással vannak egészségünkre, boldogságunkra és életminőségünkre.
Amikor a pihenésre gondolunk, hajlamosak vagyunk elsősorban a fizikai pihenésre gondolni, azonban sokkal több oldala lehet.
Már javában tart a nyár és a szabadságok időszaka, így érdemes emlékeztetnünk magunkat, mit is tehetünk azért, hogy igazán feltöltődjünk!
Mi a siker? Tudod-e, hogy TE mikor leszel elégedett magaddal? Vagy inkább kívülre helyezed a siker mércéjét: egy érem, egy pozíció, egy csillag az, ami számít?
Még végigcsináljuk ezt az utolsó fontos feladatot, projektet, húzós időszakot, és utána majd pihenünk. Így képzeljük el, de a valóság sajnos általában nem így alakul.
Egy tapasztalatlan vezető könnyen kerülhet nagy nyomás alá, ha nem pontosan méri fel az erőforrásait, és nincs lehetősége kérdezni, illetve visszajelezni.
Sütibeállításokkal kapcsolatos információk
Weboldalunk sütiket használ az oldal működtetése és használatának megkönnyítése érdekében.