A munka törvénykönyve meghatározza, kinek mennyi szabadnap jár egy évben. Ez viszonylag egyértelmű tény. A lelkünk ugyanakkor nem működik ilyen egyértelműen.
A nyári szabadság paradoxona: te is túlhajtod magad, mielőtt elmennél feltöltődni?
Gyakori jelenség, hogy míg a hozzánk közel állókkal türelmesebbek és szeretetteljesebbek vagyunk, önmagunkat szigorú, olykor kegyetlen mondatokkal illetjük. Például melyikünk nem mormolta még el magában, hogy „Hogy lehettél ilyen ostoba?” Talán ez a mondat mások felé ritkábban hangzik el.
MI NEM TISZTA EZEN? - Mit tanulhatunk vezetőként abból, ha a munkavállalónk a keretek tisztázásával keres meg minket? Lehet, hogy számodra is ismerős a következő helyzet: egy kollégád nem tudja türtőztetni magát egy indulatos ügyféllel szemben.
Nagyon egyedi lehet, hogy kiben mennyi idő alatt zajlik le egy lelki változás, és ennek megfelelően hány konzultációs alkalomra van szükség a kívánt eredmény eléréséhez.
Krízishelyzet esetén a vezető nyugalma kulcsfontosságú, hiszen a bizonytalanságban a kollégák biztos pontot keresnek, amibe kapaszkodhatnak. Ha a vezető higgadt tud maradni, a csapat feszültségi szintje is hozzáigazodik. A sikeres kiút sosem a feszültségen keresztül vezet.
A jövő hónaptól elkezdek rendszeresen edzeni. Hétfőtől abbahagyom a kávézást. Többet nem gyújtok rá. Mától egészségesebben fogok étkezni. Magadra ismertél valamelyik mondatban?
A visszajelzések alapján nagyon sokszor az okoz stresszt a munkahelyen, hogy nem egyértelműek a feladatkörök és az elvárások.
Vettél már részt olyan tréningen, csoportos foglalkozáson, ahol a résztvevők igazából nem voltak jelen, inkább a telefonjukkal voltak elfoglalva, karba tett kézzel, érdektelenül ültek, vagy cinikusan fogadták az elhangzottakat?
A munkahelyi lelki egészség programok során a lelki egészség megerősítésére fókuszálunk, ehhez adunk hathatós segítséget a résztvevőknek.
Több partnerünknél is tartunk konzultációs ügyeletet, hogy ezzel is segítsük a mentális egészség megőrzését, a kiégés megelőzését. Ennek keretein belül az adott cég munkavállalói 5 alkalmas célorientált pszichológiai konzultáción vehetnek részt.
A stressz az életünk megkerülhetetlen része. Nap mint nap egy sor olyan új helyzettel találjuk szembe magunkat, melyek feszültséggel járnak és alkalmazkodást követelnek meg tőlünk. Sokszor megtörténik, hogy egy-egy testi tünetet a stresszel magyarázunk.
Társas kapcsolataink alakulása egyértelműen fontos tényező jóllétünk és boldogságérzetünk szempontjából. A megfelelő szociális kapcsolatok létesítésének képessége alapozza meg az egészséges testi és lelki állapotot.
A munkahelyen való biztonságos munkavégzést régóta szemmel tartják a hatóságok. Jogszabályokat hoztak létre, hogy biztosítsák az ehhez szükséges követelmények betartását, betartatását.
A kommunikációs technológiáknak számos előnye van: lehetőséget kínálnak a társas életünk ápolására, a kikapcsolódásra, a tanulásra és a munkánk elvégésére. Ugyanakkor a digitalizált világ számos stresszfaktort hoz az életünkbe.
A milleniumi generáció 74 %-a annyi stresszt él meg, amivel már nem tud megbirkózni. Az állandó online jelenlét, a munka és a karrierépítés priorizálása, az irreális társadalmi elvárások mind oda vezetnek, hogy már generációs jelenségként tekinthetünk a fiatalkori kiégésre.
Amikor egy munkahelyen ellenséges a hangulat, rossz bemenni, senkiben nem lehet bízni, az a teljesítményre, az üzleti eredményekre, és a munkatársak lelki egészségére is nagyon rossz hatással van. Egy ilyen munkakörnyezet beavatkozás nélkül nagyon hamar kiégéshez vagy felmondáshoz vezethet.
Vannak olyan sikeresnek mondható emberek, akiknek a magabiztossága mögött állandó félelem lakozik; félelem attól, hogy egyszer majd lelepleződnek, hogy valójában csalók, azaz „imposztorok”. Ők folyton megkérdőjelezik, vajon tényleg megérdemelten értek-e el oda, ahol most vannak.
A perfekcionizmus egy olyan személyiségjegy, ami a tökéletességre törekvést és/vagy a személy saját magával kapcsolatos túlzott elvárásait foglalja magában. Jellemző ismertetői egyrészt a magas standardok, másrészt a túlzott, akár irreális elvárások.
Napindító meetingek, csapatebédek, közösségépítés, 8 órás munkaidő, túlórázás. A munka természetes velejárói - egy krónikus betegséggel élő személy számára viszont szorongató, fájdalmas élmény lehet.
Sütibeállításokkal kapcsolatos információk
Weboldalunk sütiket használ az oldal működtetése és használatának megkönnyítése érdekében.